Poniedziałek. W ogóle nie stanowi dla mnie problemu to, że zaczyna się nowy tydzień i czas wrócić do pracy. Wręcz przeciwnie. Ten tydzień jest zupełnie inny niż wszystkie, zdecydowanie ciekawszy. Odmienny. 

Nie pamiętam jak to już było robić codziennie to samo. Monotonia teraz by mnie zabiła. Umarłabym. Z nudów, z braku nowych doświadczeń. nowych zadań, nowego celu. 

Wczoraj wieczorem to już tęskniłam za pracą. Już myślami chciałam w niej być. Pewnie nie jestem normalna. Cóż. Godzę się z tym. Phi, nawet jest mi z tym doskonale dobrze. Gdybym jednak kiedyś stała się "normalna", wierzcie mi, przestanę siebie lubić. 

Dziś. Dietetyczny przepis na jaglankę słodzoną bananami. Z duszoną śliwką i jabłkiem, z mango, z orzechami. Taki właściwie banał, a nadal nie każdy chce dać przekonać się, że jaglanka do danie smaczne, słodkie a odpowiednio "podkręcone" dodatkami będzie ciekawym uzupełnieniem codziennego jadłospisu, przy tym stając się alternatywą na przykład dla poczciwej owsianki. 

Puenta całego wpisu, i to co chciałabym by po nim Wam zostało, to to, że monotonia w żadnej dziedzinie życia nie jest wskazana. Że zmiany są potrzebne, czy to w skali godziny, dnia czy tygodnia. Że jeśli codziennie powielasz ten sam schemat to nie rozwijasz się, a jeśli stoisz w miejscu to w rzeczywistości się cofasz. Że każde nawet najdrobniejsze przełamanie schematu, wyjście poza pewną granicę, to poznanie nowych perspektyw, zmiana doznań. 

I to właśnie nowych doznań, szerokich perspektyw i wyjścia poza strefę własnego komfortu życzę Wam z okazji poniedziałku. Zwłaszcza Panom. Właściwie chłopcom. Z okazji Waszego dnia. Duży, słodki buziak. 

Składniki (na jedną porcję, około 450 kcal):
  • 4 łyżki kaszy jaglanej 
  • 200 ml mleka 
  • 1/2 banana 
  • 1/3 mango 
  • 4 śliwki 
  • 1 jabłko 
  • łyżka posiekanych orzechów laskowych i migdałów 
  • szczypta cynamonu 
  • laska wanilii 
Kaszę jaglaną ugotuj w mleku z dodatkiem ziarenek wanilii do miękkości kaszy i zredukowania mleka. Na koniec gotowania dodaj pokrojonego drobno banana. W tym czasie uduś pokrojone śliwki z jabłkiem i cynamonem, do momentu aż owoce zmiękną. Mango pokrój w kostkę. Orzechy posiekaj drobno. Ugotowaną kaszę podaj z owocami i orzechami na ciepło. 

Smacznego, Klaudia!Brak komentarzy